Masterclass
14 juni 2023
Masterclass
Mede door de grootschalige technologische en maatschappelijke veranderingen moeten bedrijfsmodellen van de toekomst steeds meer gericht zijn op meervoudige waardecreatie, waarbij economische, ecologische en sociale waarde meer met elkaar in evenwicht zijn. Onderzoek toont bovendien aan dat de waarde van organisaties steeds minder bestaat uit ‘tastbare’ (materiële) waarden en steeds meer bestaat uit ‘niet tastbare’ (immateriële) waarden. De vaak op langere termijn georiënteerde ecologisch verantwoorde en sociaal rechtvaardige resultaten gaan een steeds grotere rol spelen. Kortetermijnwinst dient vooral de financieel gedreven investeerder. Dit korte termijn economisch belang kan conflicteren met de eerdergenoemde, meer maatschappelijke, waarden. Dit neemt niet weg dat het creëren van economische ondernemingswaarde een belangrijke randvoorwaarde is en blijft voor de continuïteit van organisaties. Om gebalanceerde waarde en impact te kunnen creëren op deze drie aandachtsgebieden (economisch, ecologisch en sociaal), is vaak niet één organisatie ‘exclusief’ aan zet, maar is een netwerk, de community nodig. Maar hoe bepaal je of de juiste impact wordt gecreëerd? En hoe meet je dat en hoe rapporteer je daarover? Welke wijzigingen in wet- en regelgeving in bijvoorbeeld de verantwoording komen eraan en wat betekenen deze ontwikkelingen voor het besturen van organisaties en het toezicht daarop? Het doel van deze masterclass is om op deze vraagstukken nieuwe inzichten te verwerven en deze actief met elkaar te delen.
* Als u zich in één keer tegelijk aanmeldt voor meerdere PE-masterclasses voor toezichthouders en bestuurders gelden de volgende kortingstarieven: 2 masterclasses € 900,-, 3 masterclasses € 1.275,-, 4 masterclasses € 1.600,-, 5 masterclasses € 2.000,- en 6 masterclasses € 2.400,-
Van deelnemers wordt verwacht dat zij ervaring hebben als toezichthouder óf dat ze zich terdege willen voorbereiden op een eerste toezichthoudende rol. De Masterclasses zijn tevens expliciet bedoeld voor directeuren, bestuurders en professionals die vakmatig met toezicht te maken hebben, zoals advocaten en accountants. Deelnemers komen uit verschillende delen van de (semi-)publieke en private sector. Deze diversiteit is zeer verrijkend.
UMIO organiseert met regelmaat Masterclasses die zich primair richten op toezichthouders en bestuurders van organisaties in zowel de publieke als de private sector in de provincie Limburg. Deze masterclass wordt georganiseerd i.s.m. Supervisie Limburg.
Aanmelden kan via de heer Leo Urlings: